יום רביעי , נובמבר 21 2018
בית » חדשנות » BGU Smart: כאן מתחיל הסטראט-אפ הבא שלכם

BGU Smart: כאן מתחיל הסטראט-אפ הבא שלכם

מאת: מערכת הבלוג

BGU Smart היא תחרות הסטודנטים לחדשנות טכנולוגית בין-תחומית אשר נוצרה בשיתוף הפקולטה למדעי ההנדסה, הפקולטה לניהול על שם גילפורד גלייזר ומרכז בנג'יס ליזמות וחדשנות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. התחרות שמה לה למטרה להקנות לסטודנטים כלים וידע הדרושים לפיתוח פרויקטים טכנולוגיים, לעודד יזמות וחדשנות ולחשיבה “מחוץ לקופסה” תוך התנסות בעבודה בצוותים רב-תחומיים. אנו מזמינים אתכם לקבל הצצה לשני המיזמים, זוכי התחרות בשנה שעברה.

MelaShield

מלנומה היא סרטן העור הקטלני ביותר. ישראל היא אחת מן המדינות בהן שיעור היארעות הוא מהגבוהים בעולם (אחרי אוסטרליה וניו זילנד). בישראל מאובחנים מדי שנה למעלה מ-1,300 חולים, כאשר אבחון מוקדם יסתיים קרוב לוודאי בריפוי מלא. לעומת זאת, גילוי מאוחר של מלנומה עשוי להיות קטלני (מתוך ויקיפדיה). אבחון המחלה בשלביה המוקדמים יכול להציל חיים!

האבחון הראשוני של המחלה נעשה על ידי רופא מומחה תוך התבוננות בשומות על העור, אשר אי-רגולריות שלהן יכולה להעיד על הימצאות המחלה אצל הנבדק. ההמלצה היא להיבדק פעמיים בשנה, אך בשל העומס הרב על מערכות הבריאות זמני ההמתנה לתור יכולים להגיע אף למספר חודשים, מה שלעיתים מונע אבחון בזמן.

דניאל שניידר ולינוי שפרוט, בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ניסו למצוא פתרון לזמן ההמתנה הארוך שעשוי להוביל לגילוי מאוחר מידי של המחלה. הם יצרו את MelaShield, יישום שמאפשר בחינה ומעקב אחר שומות באופן עצמאי, מהיר, פשוט וחינמי דרך הטלפון החכם.

היישום שעובד בטכנולוגיה ייחודית של עיבוד תמונה ו-Machine Learning , נותן אבחון ראשוני ומידי אודות מצבה של השומה בשלושה שלבים פשוטים: 1. מקבלים באימייל לינק מהחברה שמוביל ליישום; 2. מצלמים את השומה; 3. מקבלים אבחון. אם נמצא ממצא חשוד יוכל הנבדק לבחור בין שתי אפשרויות: חיפוש רופא עור בקרבת מקום או שרופא יצור עמו קשר. פשוט ויכול להציל חיים.

תהליך אבחון מלנומה ביישום MelaShield

לדברי שניידר, "ההשתתפות בתחרות נתנה לנו הזדמנות מיוחדת להפוך את הרעיון לאב-טיפוס ולהתניע את התהליך בפן העסקי. בימים אלו, אנו עובדים על המשך הפרויקט בפארק ההייטק גב-ים נגב במתחם WeWork ומקווים שיראה אור בקרוב. אנו מודים לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובעיקר למרכז בנג'יס על הליווי הצמוד ועל ההזדמנות שנפלה בחלקנו. לא יכולנו להיות גאים יותר".

לאתר החברה >>

CYou

היית בכנס, חתונה או אירוע חברתי שצולם מכל זווית אפשרית. עכשיו אתה צריך לעבור על אלפי תמונות רק כדי להגיע לשתיים-שלוש בהן אתה מופיע. מוכר? CYou באה להפוך את החוויה הזאת לכיפית, קלה ומהירה.

אז איך עובדת הפלטפורמה? מעלים "סלפי" לאתר cyou.io, הפלטפורמה משתמשת במידע מהתמונה שצילמת ומזהה את כל התמונות בהן אתה מופיע. לאחר מכן, מוצגות רק התמונות שמתאימות עבורך. בנוסף, פיצ'ר חדש שפותח על ידי החברה ומבוסס על בינה מלאכותית, מסוגל לזהות את איכות החוויה של המצולמים לפי הבעות הפנים שלהם בתמונות.

צוות CYou זוכה בתחרות BGU Smart באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. צילום: שי שמואלי 

"מהתבוננות על תמונות ניתן להפיק תובנות רבות", אומר שבי דגן, בוגר מנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, האחראי, יחד עם שותפו צבי דיסקין, דוקטורנט מהאוניברסיטה העברית, על פיתוחה של CYou.

כשרק נרשמו לתחרות היה בידי דגן ודיסקין אב-טיפוס קטן ועובד למערכת שנבדקה על ידי כמה נסיינים נבחרים. ההשתתפות בתחרות אפשרה להם לעצור, לעשות סדר, להבין מי הם ואיך הם רוצים להציג ולמצב את עצמם כלפי חוץ. לדבריהם, מאמצים רבים הושקעו בהיערכות לתחרות, החל מכתיבת תכנית עסקית והכנת סרטון הסבר על המיזם ועד הצגתו, על ידי צלמת מקצועית שהשתמשה בפלטפורמה בזמן אמת.

"התחרות היתה חוויה משמעותית ביותר שבאמצעותה נחשפנו למנטורים באוניברסיטה ובעולם העסקי שעזרו ועוזרים לנו להתקדם ואנו מודים על ההזדמנות לקחת בה חלק", מספר דגן ומעדכן כי "כיום אנו נמצאים במגעים עסקיים עם כמה חברות שפועלות בזירה הבינלאומית וכמובן ששואפים להתרחב ללקוחות נוספים. בכל פעם שאנו מספרים שהמיזם זכה בתחרות, אנו מקבלים תגובות נלהבות ואין ספק שזה מוסיף לנו ערך".

לפרטים נוספים והרשמה לתחרות >>

 

אודות מערכת הבלוג

מערכת הבלוג
ibgu.ac.il הינו בלוג חדשנות, מדע וטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.