יום שלישי , נובמבר 20 2018
בית » כללי » סקס, סמים ורוקנרול (בערך): מצעד הקורסים המיוחדים ביותר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, גרסת תשע"ט

סקס, סמים ורוקנרול (בערך): מצעד הקורסים המיוחדים ביותר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, גרסת תשע"ט

מאת: מערכת הבלוג

שנת הלימודים החדשה בפתח והאוניברסיטה לא מפסיקה להפתיע. בואו להתעניין ולגלות את הקורס הבא שלא חלמתם על קיומו, אך בהחלט תחלמו על ההרשמה אליו!

בשנה שעברה חשפנו אתכם לכישופים, אוכל בשפע, סדנת תיאטרון, קורס של צפייה אינטנסיבית ב"הפרלמנט" ואפילו כדור-עף חופים בבירת הנגב. לא תאמינו, אבל זה היה רק קצה הקרחון.

דראג-פרפורמנס | 165.1.0163

דראג קווין

איפה קורה: התכנית ללימודי מגדר

מה חשבנו שזההזדמנות להסבת המקצוע לה חיכינו.

מה זה באמתסדנה מעשית בה חוקרים את זהות הדראג בחברה, תפקידו החברתי, העוינות והמשיכה כלפי דמות הדראג ועוד. במהלך הסדנה תעברו תהליך של בדיקת המרחב המגדרי העצמי דרך יצירה אישית. ונחשו מה? לא תצאו מהסדנה בלי להשתתף בערב מופע של היצירות האישיות.

למה שווה לקחת: הזדמנות אדירה לצאת מאזור הנוחות ולגלות עולם כיפי, צבעוני, חוויתי ומלמד. המקומות בסדנה מוגבלים, אז זה די ברור למה שווה להסתער על התנסות שהיא מעשית ומעשירה את עולמכם על הבמה.

קיר טיפוס למתחילים | 700.1.2102

איפה קורה: היחידה לחינוך גופני

קיר טיפוס

הטיפוס לעבר התואר האקדמי מתחיל כאן

מה חשבנו שזהאי אפשר להתבלבל

מה זה באמת: פעמיים בשבוע פותחים את הבוקר בקיר הטיפוס בפרמורנס רוק – קיר הטיפוס של בירת הנגב! הקורס מיועד למתחילים בלבד ללא ניסיון בענף.

למה שווה לקחת: אימון גופני חיוני לגוף אך גם יכול להיות מגוון וכיף. רבים וטובים מצאו את אהבתם הספורטיבית בקיר הטיפוס, אז איזו סיבה יש לא להתנסות בספורט המאתגר הזה במסגרת האקדמיה?

חשיש וסמים אחרים: תולדות המהפכה הפסיכו-אקטיבית במזרח התיכון | 124.1.0303

איפה קורה: המחלקה ללימודי המזרח התיכון

מה חשבנו שזהסילבוס שמורכב מסרטוני הסברה של גדי וילצ'רסקי והזדמנות מעשית להשלים את כל מה שלא הספקנו בטיול הגדול.

מה זה באמת: לימודים על הקנביס כמסמן של תהליכים ומגמות עמוקות אשר חלו בחברות מזרח תיכוניות, החל מהתקופה המודרנית המוקדמת ועד לתקופתנו כמובן.

למה שווה לקחת: כדי להכיר לעומק ולגבש דעה על אחד מהנושאים הכי מדוברים במאה ה-21. את הקורס המרתק הזה מעביר פרופ' חגי רם ותלמדו בו את השפעות הסמים מכיוון קצת אחר. הקורס הוא של 4 נק"ז ויכול לסגור בכיף ובעניין רב את הנק"ז הכללי לתואר.

נוהגים עם מוסיקה | 134.1.0257

איפה קורה: המחלקה לאמנויות

מה חשבנו שזה: זפזופ בין גל"צ לגלגל"צ.

מה זה באמתהקורס מתרכז בהיבטים הקוגניטיביים וההתנהגותיים של נהיגה עם מוסיקת רקע. הקורס מהווה בסיס להעלאת המודעות לגבי היעילות וסכנות בהאזנה למוסיקה בעת הנהיגה בכביש.

למה שווה לקחת: פרופ' וורן ברודסקי מוביל מסע המשלב בין מוסיקה, נהיגה, פסיכולוגיה והתנהגות אנושית. אם תחום המוסיקה וההשפעה שהיא מפעילה על אנשים מעניינת אתכם, אין ספק כי מדובר בקורס ששווה לקחת.

חוויה מוסיקלית | 900.1.1281

איפה קורהבית הספר ללימודי המשך

מה חשבנו שזהכל שיעור חוויה אחרת – שלמה ארצי בקיסריה, עומר אדם בראשון לציון וכו'

נגינה בפסנתר, צלם: דני מכליס

נפלאות הפסנתר, צילום: דני מכליס

מה זה באמת: באך, בטהובן ויתר הגדולים ב-6 הרצאות ו-6 קונצרטים במשכן לאמנויות הבמה. קורס לאוהבי המוסיקה הקלאסית או לסטודנטים שמעוניינים בטעימה ראשונית בתרבות המוסיקאלית האמנותית.

למה שווה לקחת: הזדמנות לקחת קורס ערב חוויתי, לשמוע קונצרטים מקצועיים של הפילהרמונית ועוד לקבל על זה 2 נק"ז. הסאונד נפלא, המושבים מפנקים, תקבלו השכלה שכל אציל בן המאה ה-19 היה חייב בה וזו לכשעצמה סיבה מספיק טובה להירשם.

 

מתי בדיוק? למידע על חלונות הזמן לרישום לקורסים בפקולטה שלך >>

אודות מערכת הבלוג

מערכת הבלוג
ibgu.ac.il הינו בלוג חדשנות, מדע וטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.