יום חמישי , דצמבר 13 2018
בית » כללי » הסטודנטים שלנו כובשים את אינסטנבול
הסטודנטים שלנו כובשים את אינסטנבול

הסטודנטים שלנו כובשים את אינסטנבול

מאת: מערכת הבלוג

פרויקט הגמר ההנדסי של הסטודנטים גלעד קייזלר, יובל בן-ציון ונמרוד שליט מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון זכה להישג מרשים – מקום שני בכנס ICAMES לפרויקטי סטודנטים להנדסה.

מדובר בכנס תחרותי בינלאומי, הנערך מזה 20 שנה באיסטנבול, טורקיה. בכנס משתתפים עשרות צוותי סטודנטים מכל רחבי העולם,מתחומי הנדסה שונים. הפרויקט של קייזלר, בן-ציון ושליט,  בהנחיית ד"ר אדיר אבן מהמחלקה להנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטה, הוא היחיד מישראל שהתקבל לתחרות השנה.

מהכנס

מערכת StaTeam, אותה יזם הצוות ויישם במהלך הפרויקט, מספקת פתרון מערכתי-טכנולוגי מקיף לקבוצות כדורסל. המערכת מבוססת על אפליקציית מובייל שמטרתה איסוף ואחסון יעיל של נתונים במהלך המשחק. האפליקציה מציעה ממשק משתמש נוח ואינטואיטיבי, המתאים לאיסוף אינטנסיבי של נתונים ויוצר חווית משתמש אטרקטיבית ומקצועית. כמו כן, האפליקציה כוללת יכולות זמן אמת להצגת סטטיסטיקות בסיסיות על סמך הנתונים שנאספו תוך כדי המשחק, וזאת כדי לתמוך בהחלטות המאמן במהלכו. בנוסף לכך, המערכת מספקת מגוון כלי בינה עסקית (BI – Business Intelligence) להצגת הנתונים שנאספו לאורך זמן, כמו גם ניתוחי עומק לגילוי דפוסים חבויים על סמך מדדי ביצוע שחושבו מהנתונים. כלים תומכי החלטה כגון אלה מעניקים למאמן יכולת לשפר את הביצועים האינדיבידואליים של שחקניו, כמו גם של הקבוצה כולה.

מערכת ה-StaTeam תוצע כשירות לקבוצות ליגות נמוכות ותיכונים, שיכולתן לאסוף נתונים ולהשתמש בניתוחים סטטיסטיים מוגבלת ביותר, בשל חוסר בפתרונות זולים וזמינים עבורן. פיתוח המערכת על כל מרכיביה הושלם בהצלחה והיא נמצאת כיום בתהליכי הטמעה וניסוי.

קרדיט תמונה: © WimL – Fotolia.com

אודות מערכת הבלוג

מערכת הבלוג
ibgu.ac.il הינו בלוג חדשנות, מדע וטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.