יום שלישי , נובמבר 20 2018
בית » חדשנות » YAPQ – אפליקציה שנולדה במהלך האקתון באוניברסיטה והולכת לשנות את עולם התיירות
YAPQ – אפליקציה שנולדה במהלך האקתון באוניברסיטה והולכת לשנות את עולם התיירות

YAPQ – אפליקציה שנולדה במהלך האקתון באוניברסיטה והולכת לשנות את עולם התיירות

מאת: מערכת הבלוג

בעוד פחות מחודשיים ייערך באירלנד ה- WEB SUMMIT, אחד מאירועי הטכנולוגיה הגדולים בעולם. השנה, יעמוד על הבמה בדאבלין יוסי נימן (25) מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ויציג אפליקציה שפיתח ביחד עם צוותו אשר הולכת לשנות את עולם התיירות.

לפוסט 1

על כנס ה-Web Summit הבינלאומי שמעתם? אנשים קוראים לו "כנס הטכנולוגיה הטוב ביותר על פני כדור הארץ" ויש להם סיבות טובות: מדובר בכנס המורכב מחמש מאות הסטארט-אפים החדשניים והמרגשים ביותר בעולם. מדי שנה פוקדים את הכנס אלפי משתתפים, על חלקם שמעתי אך בהחלט לא יכולתי לדמיין שאזכה לפגוש אותם. בעבר השתתפו בכנס לא מעט שמות מוכרים, כמו Drew Houston (מייסד דרופבוקס) , Jimmy Wales ( מייסד שותף של ויקיפדיה ), Niklas Zen nström (מייסד סקייפ) וכמובן לא מעט מפתחים ישראלים כגון יוסי ורדי, נעם ברדין (מייסד WAZE), רפאל אוזן (מייסד BillGuard) ועוד רבים וטובים.

השנה הכנס יתקיים באירלנד, דאבלין (4-6/11/2014). יוסי ניימן, סטודנט להנדסת תוכנה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב וצוותו הוזמנו השנה לקחת חלק בכנס ולהציג את אפליקציית YAPQ בפני העולם.

מי אנחנו?

 אפליקציית YAPQ: דרך חדשה ופשוטה לטייל בארץ ובעולם 

בלחיצה אחת, הסמארטפון שלכם הופך למדריך טיולים פרטי בעל ידע אינסופי. האפליקציה  מזהה את  מיקום המטייל, מחפשת את אתרי התיירות סביבו, מוצאת תמונות של האתרים, מציגה טקסט ומשמיעה הסבר קולי באחת משש שפות נבחרות. השירות עובד גם במצב לא מקוון (אופליין) כך שבחו"ל לא נדרשת חבילת גלישה יקרה אלא רק להפעיל את ה -GPS  בסמארטפון ולטעון את החבילה. האפליקציה משתמשת בטכנולוגיה חדשנית בשם IBeacon המאפשרת זיהוי של עצמים מרחוק. במוזיאון לדוגמה, תוכל האפליקציה להפנות למיצג מסויים ע"פ המרחק ממנו, לחפש עליו מידע ולהציג הדרכה מתאימה.

YAPQ  נוסדה על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. שבראשם עומד יוסי נימן, בן 25 , סטודנט להנדסת תוכנה באוניברסיטה.

חברי YAPQ התאחדו יחד על מנת להשתתף ב-"האקתון" שהתקיים באוניברסיטת בן-גוריון, האירוע היווה שיתוף פעולה  בין מרכז בנג'יס של הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב לבין קבוצת מפתחים מ-Google, ההאקתון התקיים במסגרת אירוע שבוע היזמות הבינלאומי. בתחרות התארגנו צוותי פיתוח שהתבקשו לפתח בזמן אמת אפליקציות מאפס. שם למעשה נולדה YAPQ. בתקופה שלאחר ההאקתון הצוות המשיך לעבוד במרץ על האפליקציה ולפני מספר חודשים היא הושקה בחנויות האפליקציות השונות ברשת.

אז מה בהמשך?

נכון להיום, ישנן אלפי הורדות המתפרסות באיזורים שונים בעולם. אנו נהנים ממגמת עליה מתמדת במספר ההורדות ביום, ואחוז המשתמשים החוזרים גבוה מהרגיל! כמו כן, זמן השימוש הממוצע של המשתמש באפליקציה הוא ארוך יחסית לאפליקציות אחרות בשוק.

קהל היעד של האפליקציה הוא משתמשי סמארטפון באשר הם, אנשים סקרנים מטבעם, אנשים שאוהבים לטייל בעולם ולראות מקומות חדשים. מטרתנו הינה להנגיש את המידע לאנשים, ובכך לגרום להם לרצות לדעת יותר על המקומות בהם הם מטיילים. אנחנו רוצים לתת לטיול ערך מוסף שאולי המתיירים ברחבי העולם לא היו יכולים ליהנות ממנו ללא YAPQ.

לפוסט 2

אנו גאים להיות חברת "כחול לבן" ולייצג את ישראל באירוע כל כך משמעותי כמו ה- Web Summit. כחלק מהאירוע בדאבלין יתקיים גם Pitch שבמהלכו יתאפשר לנו להציג את הסטארט-אפ בפני פאנל שופטים נבחרים, המורכב מעיתונאים, יזמים ומאות משקיעים מובילים מרחבי העולם. זוהי הזדמנות אדירה להרחיב את קהל המשתמשים באפליקציה ומכאן –  השמיים הם הגבול.

אז תחזיקו לנו לנו אצבעות, ואם יש לכם רצון לעזור ולתרום למאמץ –יש לכם הזדמנות!

היכנסו ללינק>> http://www.f6s.com/yapq?follow=1

בצעו רישום זריז דרך הפייסבוק ולחצו Follow ל-YAPQ.

צוות YAPQ מאחלים לכם לצאת במהרה לחופשה הבאה שלכם ולהיעזר באפליקצייה שלנו כדי למצות את הטיול עד תום!

להורדה מ- Appstore

להורדה מ- Google Play

Photo: Syda Productions dollarphotoclub.com

אודות מערכת הבלוג

מערכת הבלוג
ibgu.ac.il הינו בלוג חדשנות, מדע וטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.